Ana içeriğe atla

Trabzonspor Başkanı mısın, AK Parti il Başkanı mı?

trabzonspor başkanı akp li mi
Radikal gazetesi maşet
Gezi Parkı eylemlerine katılan Trabzonspor taraftarlarına hitaben kulüp resmi sitesinden yayınlanan "Trabzonspor kulübü olarak tertemiz formamızın, sportmenlik dışı, provakatör ve şiddet üreten grupların organizasyonlarının içerisinde gösterilmesinden rahatsızlık duymaktayız" açıklaması ile duruşunu açık açık gösterdi. Bu ilk açıklama Trabzonspor taraftarları arasında ilk bölünmeye yol açsa da eyleme katılan taraftarların tepkisi duyulmazdan gelindi. 


Bundan bir kaç gün sonra İbrahim Hacıosmanoğlu AK Parti tarafından Gezi olaylarına misilleme olarak yapılan Kazlıçeşme mitingine şahsen katılıp, miting anonsçusu tarafından Trabzonspor kulübü başkanı olarak sahneye davet edildi. Gerek sosyal medya, gerek yerel medya, gerekse ulusal medyada oluşan taraftar tepkilerine karşı, ben mitinge baş örtüsü sorununun çözümüne destek vermek için kişisel olarak gittim diyerek tepkileri azalttı. Hatta mitinge katılımı birileri tarafından büyük destek gördü. Üç gün önce Of Hayrat derneğin iftar yemeğine katılıp, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ile yan yana oturup, "Bakanımız Türkiye'yi imar ettiği gibi Trabzonspor'u da imar ediyor" sözleri ile Trabzonspor'un nasıl yönetileceğinin sinyallerini verdi. Bakan bey'in Trabzonspor hakkında daha önce söylediği "Trabzon halkı artık geçmişe mazi demeye başladı. Biz nasıl şampiyon oluruz onun hesabını yapıyoruz biz şimdi." sözleri hafızamızda mıh gibi dururken nasıl bir imar planı hazırlandığını tahmin etmek zor olmasa gerek. 

Kısa bir süre önce eski yönetimle ilgili olarak, kulübü borç batağında bırakmışlar deyip serzenişte bulunan, yine eski futbolculardan Gökdeniz Karadeniz'den 500.000 TL para alan, eldeki gönderilmek istenen yabancı futbolcuların yüksek ücretleri nedeniyle sözleşmeleri fesh edilemezken bir anda Chelsea'de forma giymiş, futbolu en üst seviyelerde oynamış iki yıldız futbolcu Malouda ve Bosingwa Trabzonspor'a transfer edildi. Bu iki yıldız futbolcunun transferi hatta yeni bir santrafor futbolcunun transfer edileceği söylenirken bazı taraftarların aklına gelen ilk soru bu derenin suyu nerden geliyor oldu. Cevabı bulmak çok zor olmasa gerek.
Dün akşam Malouda ve Bosingwa için Avni Aker stadında imza şöleni yapıldı. Başta lig tv, Trt, Ntvspor gibi daha önce Trabzonspor'un yüzüne bakmayan kanallardan canlı yayınlanan şölen ilk başta bir Trabzonspor taraftarı olarak beni çok etkiledi ve gururlandırdı. Ancak Sayın Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun konuşmasını izlerken söylediği "10 yıldır yapılanları görmeyen vatan hainidir " sözüyle imza şöleni bir anda Ak Parti mitingine dönüştü. Platformda konuşan sanki Trabzonspor başkanı değil de Ak Parti il başkanıydı. 
Saha içi sonuçlarındaki başarısızlığı sonucu taraftar tepkisiyle erken seçim kararı alan Sadri Şener ve yönetiminin ardından göreve gelen Sn. İbrahim Hacıosmanoğlu'nun seçim vaadleri "Siyaseti Trabzonspor'un menfaatleri için kullanacağız ve siyasetten uzak durmayacağız deyip ilk hedefi şikeli 2010 - 2011 sezonu kupasını almaktı. Trabzonspor taraftarının şike davası ve sonucu olarak "Kupa Başbakan'da"diye kitaplar, makaleler yazdığı, eylemler düzenlediği ve de Başbakan'ın bu konudaki tavrı net iken kupayı mutlaka alacağız deyip namus sözü vermesi kafalarda büyük soru işaretleri oluşturdu. Bizlerin bilemediği ancak kendisinin bileceği bi' şeyler olmalı. 

Şike davası ve UEFA Tahkim Kurulu kararları sonrası muhalefet partileri CHP ve MHP Genel başkanlarının açıklamalarına anında resmi site üzerinden cevap verip eleştirip, bir kaç gün önce sayın Başbakan'ın; " Ben "tüzel kişilikleri cezalandırmak değil, bireyleri eğer suçluysa cezalandırmak doğru olandır" demiştim. Fenerbahçe'nin 20-25 milyon, Beşiktaş'ın 15-20 milyon taraftarı var. Böyle yaptığınızda kitlenin tamamını cezalandırmış oluyorsunuz. Kalkıp da bir kulübe böyle bir şeyin yapılmasını ben asla tasvip etmiyorum. "Efendim işte bu UEFA’nın kuralları içerisinde yıllardır bunlar var" Bu kuralları koyanlar insan. Siz de gelin bu yanlışı düzeltin ve on yıllardır devam eden yanlış kulüplerin boynunda bir satır gibi durmasın... gibi şike davasının sonuçlarına ters gelen sözlerine bir yanıt verilmemesi kafalarda hep aynı soruyu oluşturdu
...
Elbette bu sözler ve eylemler bazı Trabzonspor taraftarlarının hoşuna gidebilir. Gidiyor da... Diyorlar ki, yıllardır üç İstanbul takımı siyasetin kaymağını yedi bırakın biraz da biz yiyelim.

Beğenmiyorsanız başka takım tutun...

Sosyal medyada başkanı daha açık söylemek gerekirse siyasi iktidarı destekleyen bazı taraftarlar, beğenmiyorsanız başka takım tutun diyorlar... Oldu beyim... Yönetimde olanlar ne yaparsa yapsın kabul edelim. Doğru yanlış diye ayırt etmeyelim. Eleştirmeyelim. Hep destek verelim. İyi mi böyle... 
O zaman, benim gibi Trabzon şehriyle hiç alakası olmayan, haritadaki yeri dışında Trabzon'u görmeyen ancak, Dozer Cemil'e, Şenol Güneş'e, Ali Kemal'e, Hami Mandıralı'ya, Kazım Koyuncu'ya bakıp Trabzonspor'a sevdalanan, ben diyeyim binlerce siz deyin milyonlarca Trabzonsporluya ne diyeceksiniz. Hani hep beraber diyorduk ya "Güçlülerin iktidarına karşı Trabzonspor" ya da "Paraya karşı emeğin savaşı" bu sözleri ne yapacağız? 
Bu kafayla giderseniz o eleştirdiğiniz takımların taraftarlarından bir farkınız mı kalacak. Hadi bizler sevdalandık bir kere atsan atamazsın satsan satamazsın da ya bundan sonra size yarenlik edecek, Adanalı, Diyarbakırlı, İzmirli, Tokatlı, Makedonyalı bulacağınızı mı zannediyorsunuz. Sadece yanımda oturmuş attığınız tweetleri okuyan ve benim kadar sosyal medya ile ilgisi olmayan ancak en az benim kadar Trabzonsporlu olan kardeşimi kahrediyorsunuz. 
Derseniz ki, biz bize yeteriz başkası olmasa da olur. Olur olur. Öyle de olur. Ne bileyim bir Eskişehirspor, bir Antalyaspor bir Kayserispor belki de İBB olursunuz. Ama asla ve asla Hopalı Kazım Koyuncu'nun Trabzonspor'u olamazsınız. 
.....
Sayın başkan,
Trabzonspor, her siyasi görüşten, her milletten, her mezhepten ve dinden taraftarı olan dünya markası olmuş bir kulüptür... Yöneticilerinin siyasi görüşü her ne olursa olsun her görüşteki taraftarına hitap etmek zorundadır. Kimseyi dışlayamaz, ötekileştiremez.

Size bir sır daha vereyim sayın başkanım. Sizin seçilmeniz için oy veren bir çok tanıdığım insan, seçimlerde rakibiniz Muharrem Usta'nın siyaset tarafından gönderildiğini, şikeyi unutturacağını düşünerek sizi destekledi. 

Lütfen...
Biz sizi Trabzonspor için çalışan, Trabzonspor hakları için gerektiğinde masaya yumruğunu vuracak, bağımsız ve tüm Trabzonsporluların başkanı olarak görmek istiyoruz. Hiç bir siyasi partinin adının Trabzonspor ile anılmasını istemiyoruz. Önce ve sadece Trabzonspor.
Not: Saat 02:15. Yazı bitti. Çoğu Trabzonsporlu çoktan uyudu.. Trabzonspor'un derdini kendine dert edinen birileri ise bir faydam olur mu acaba diye gece uyku uyumuyor... Tam iki yıldır…

Bu blogdaki popüler yayınlar

Çağla Şikel'in canlı yayında memesi gözüktü

Çağla Şikel'in canlı yayın kazası... Ali Şan - Çağla Şikel Show tv'de hafta içi her sabah canlı yayınlanan, " herşey dahil " programının sunucuları  Alişan ve Çağla Şikel canlı yayında dans ederken eski manken, oyuncu ve sunucu Çağla Şikel'in elbisesinin askısı düştü. Çağla Şikel sutyen  giymemesi nedeniyle zor durumda kaldı. Çağla Şikel'in elbise askısı düşmesi nedeniyle yaşadığı şok anını hemen toplardı ve yayına devam ettiler.

Ben ben de değilim

 Son günlerde bir başka hallerdeyim.  Bazen, ben bu olamam diyorum, kendimi tanıyamıyorum... Yıkıyorum, yakıyorum, kırıyorum, döküyorum.    Yıkılıyorum, yakılıyorum, kırılıyorum, dökülüyorum..  Tahammül seviyemi anlamlandıramıyorum.  Kaş yapayım derken göz çıkarıyorum ne yapsam olmuyor, olduramıyorum. Ruhum daralıyor, yüreğim kabarıyor, öfkeleniyorum. Doluya koysam taşıyor boşa koysam dolmuyor.  Biliyorum, bildiğimi sanmak istiyorum, bu günler hemen geçsin, geçmiyorsa da bitsin istiyorum.  Hülasa; Çoğu insan gibi ben de zor günler geçiriyorum. Sevginize ve anlayışınıza sığınıyorum.  Cevdet Aykan Demir İstanbul  -  18/07/2021 Bugün duyduğum bir söz beni çok etkiledi ve bu sözden yola çıkarak bulduğum Bedri Rahmi Eyüboğlu' nun şiirini hiç yapmadığım bir şekilde okuyup kaydetmek istedim. Sizlerle de paylaşmasam olmazdı.  Lütfen, yalnız ve karanlıkta dinleyin. 

Sabriye Şengül - Denise Kielholtz maçını canlı izleyin

Sabriye Şengül - Denise Kielholtz arasında yapılacak Bellator  MMA maçını ve diğer tüm maçları buradan canlı olarak izleyebilirsiniz.  Bu gece oynanacak karşılaşmalar listesi Bellator MMA - Londra • Charlie Ward (7-3) vs. Pietro Penini (8-1-1) • Denise Kielholtz (3-2) vs. Sabriye Sengul (0-0) • Kent Kauppinen (11-5) vs. Andy Manzolo (22-6) • George Tokkos (3-0) vs. Kevin Fryer (7-3) • Charlie Leary (16-10-1) vs. Tim Wilde (13-4) • Aiden Lee (7-4) vs. Damian Frankiewicz (7-2) • Robert Whiteford (15-4) vs. Sam Sicilia (17-10) • Alfie Davis (12-3) vs. Alessandro Botti (15-10) • Walter Gahadza (18-4) vs. Lewis Long (16-5) • Akonne Wanliss (2-1) vs. Tim Barnett (7-3-1) • Raphael Uchegbu (1-0) vs. Shane Campbell (18-8) • Chris Bungard (14-5) vs. Benjamin Brander (11-6) • Nathan Rose (7-2) vs. Harry Hardwick (3-2) • Jeremy Petley (12-8-1) vs. Tom Mearns (6-2) • Charlotte McIntyre (0-0) vs. Josie Blaber (1-0)

Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Hesaplanır?

İster binek ister ticari bir aracınız olsun, mutlaka zorunlu trafik sigortası yaptırmanız gerektiğini her araç sahibi bilir. Bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse; aracın kullanımı sırasında yaşanacak ölüm, yaralanma veya maddi hasarlar gibi olumsuzluklarda hasarın yasal olan bir kısmının karşılanmasını sağlayan zorunlu bir sigorta çeşididir. generali sigorta görseller Malumunuz üzere geçtiğimiz aylarda zorunlu trafik sigorta fiyatlarındaki artış gerek medya gerekse sosyal medyada günlerce konuşulmuş, yapılan eleştirilerden sonra araç sahipleri zorunlu trafik sigorta ücretlerini öğrenmek için sigorta şirketlerini telefon yağmuruna tutmuştu. Yeni yılda da benzer şeyleri göreceğimizi tahmin etmek zor olmasa gerek. Prestij Trafik Sigortası Zorunlu Trafik Sigortası bedelleri aracınızın özelliklerine göre veya yaşadığınız şehre göre değişim göstermekte olup her araç için ayrı ayrı hesaplanmaktadır. Generali Sigorta'da Trafik sigortası hesaplama artık çok kolay! Ara

Uygun fiyata kağıt poşet nerede yaptırabilirim?

Karton çanta + kağıt poşet Bir giyim mağazanız, ayakkabı, çanta, aksesuar, gözlük, lens veya hediyelik eşya satış mağazanız var ve sattığınız ürünlerin ambalajında  kağıt poşet  mi kullanmak istiyorsunuz? Uygun fiyata bir imalatçı firma arıyor ve aradığınız özelliklerde kaliteli, yıllarca sorunsuz çalışabilecek bir çözüm ortağı bir kağıt çanta üreticisi ile tanışmak mı istiyorsunuz? lens dünyası samsun - karton poşet Kağıt poşet, Karton çanta, Kağıt çanta, Cepli sunum dosyası, hastane röntgen zarfı İmalatçı firmadan ucuz kağıt poşetler.  Ya da şu soruları da sormamız gerekiyor. Fuara mı katılacaksınız? Promosyon ürünlerinizi konuklarınıza nasıl sunacaksınız? Açılışınız mı var veya bir davet mi vereceksiniz? Konuklarınıza vereceğiniz hediyeler için kaliteli bir karton poşet ihtiyacınız mı var? Sıradan basit ve ucuz ambalaj yerine kaliteli bir karton çanta imalatçısı mı arıyorsunuz? Çok az vakit kaldı ve bu kısa sürede baskılı kağıt poşet yetişmez mi diye düşüyorsu

Söylemezsem olmaz

Ülkede her şey karıştı ki; Kim ne yapıyor, neyi savunuyor, nereye savrulacak kestirmek mümkün değil. Dün kara ulan kara  diye hönküren adam bugün herkesten fazla beyazlık satıyor. Üstelik beyaz olmayanı da kapkara ilan ediyor. Sabah yüzünü yıkayınca temizlenen göz çapakları gibi her şeyin de bir damla suyla temizlendiğini sanıyor. Geçmişine uygun bir milat uydurup birden başımıza ahkam kesen bir küstaha dönüşüyor. Herkes gücün peşinden koşuyor. Gelen ağam giden paşamdır deyip gemisini yürütüyor ve okyanusta yarın karşılaşacağı dev dalgalar karşısında gemisinin hiç batmayacağına inanıyor. Ya batarsa 'yı aklının ucundan bile geçirmiyor. En son ve itibarlı modanın adı ötekileştirmek  olmuş. Bizden olmayan herkes öteki. Arası, ortası, sağı solu, oluru yok.  Ya bizdensin ya hiç.  Sürekli birlikten bahsedip, birliktelikte olmayacak her eylemi sergiliyor, önünü arkasını düşünmeden her sözü en cesur halinde dillendiriyor. Her şeyi o biliyor, her şeye o karar veriyor ve onun dediklerini