Ana içeriğe atla

Selahattin Demirtaş'ın şike yasası değiştirilirken yaptığı konuşma

Selahattin Demirtaş -şike açıklaması
Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın şikecileri kurtarmak için, 6222 Sayılı Sporda Şiddet isimli yasanın TBMM Tarafından değiştirilmesi ile İlgili yaptığı konuşma ...

Hatırlanacağı üzere, TBMM tarafından kabul edilen   6222 Sayılı şike yasasi  ,  şike davasının HEMEN ARDINDAN şike sanıklarının hapis yatmasını engellemek üzere, henüz yasa çıkalı 6 ay olmadan tekrar değiştirlmişti.

24 Kasım 2011

İşte o Konuşma ...


TRABZONSPOR'un hakları gasp edilirken şikecileri kurtaran, Trabzon Trabzon kökenli milletvekilleri ile o milletvekillerine hala destek veren Trabzonspor taraftarı keşke örnek alsalardı.

Bir Trabzonspor  taraftarı olarak, Sayın Demirtaş'a teşekkür eder, seçim çalışmalarında başarılar dilerim.
selahattin demirtaş kimdir?

selahattin demirtaş nereli?

selahattin demirtaş facebook adresi 

selahattin demirtaş eşi kimdir?

selahattin demirtaş konuşması

selahattin demirtaş türkü

Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın şike yasası değiştirilirken yaptığı konuşma

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bizim kız Sabriye

Popüler ve çok izlenen bir televizyon programında yarışan birisi olduğu için adını duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Hayatı, aile yaşantısı, yaptığı işi, başarısı, başarısızlığı, doğallığı aklınıza ne geliyorsa didik didik incelenmiş, yazılmış, konuşulmuş, eleştirilmiş, övülmüş, yerilmiş, seveni kadar sevmeyeni de olan birisi.

Kimisi ona Survivor SABRİYE
Kimisi ona kick boks şampiyonu Sabriye
Kimisi ona ağlayan kız Sabriye
Kimisi ona oynayan kız Sabriye
Kimisi ona güldüren kız Sabriye
Kimisi ona geriden gelip kazanan kız Sabriye diyor.
Herkes ona farklı br gözle bakıyor
Velhasıl,
Diyorlar da diyorlar.

***
Her konuşmasında, her hareketinde ve her eyleminde.
Ben gibi, bizim gibi, bizden birisi olduğu için
Ben ona bizim kız Sabriye diyorum.
Kardeşim gibi,

***
Gerek Survivor adasında, gerekse programın konuşulduğu tüm programlar Sabriye ile başlıyor Sabriye ile bitiyor. Yaklaşık beş aydır, demedikleri söz etmedikleri hakaret kalmadı. Sabriye hoş kız, Sabriye'yi seviyorum diye baş…

Faktoring nedir, nasıl çalışır ?

Faktoring, firmaların mal ve hizmet satışlarından doğmuş veya doğacak vadeli, fatura veya fatura yerine geçen bir belgeye dayanan alacakların (çek, senet) faktoring şirketi tarafından temlik alınması yoluyla, finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin sunulduğu bir finansal üründür diyor Vikipedi..

Peki ülkemizde sistem nasıl işliyor, kimler kullanıyor kısaca bir bakalım.

Ben Bayrampaşa'da yaşıyorum. Bilenler bilir, merkezde ana cadde üzerinde bankalar kadar faktoring firmaları var. Bu firmalar Bayrampaşa ve civarında faaliyet gösteren irili ufaklı bütün firmaların faaliyetlerini, finansal yapılarını en ufak detayına kadar incelemişler ve bir şekilde irtibata geçmişler. 

Türk esnaf sisteminde;  vadeli satışlar nedeniyle oluşan nakit ihtiyacı bilinen bir gerçek. Düşünün bir mal üretiyorsunuz ve sattığınızda aldığınız çeklerin ortalama vadesi 120 ile 180 gün arasında. Hammadde dışında tüm ödemeleriniz nakit (kira, personel, yemek,vergi, ssk vs..)...

Tüm satışları bu şekilde ola…