Ana içeriğe atla

Sefer görev emri çıktıSefer görev emri...

14 Şubat tarihi bir gün;Sevgililer günü adı altında, sevgilerin bir güne sığdırıldığı kapitalizmin uydurduğu bir günden bahsetmiyorum.Başka bir sevda, hayatın başka bir gerçeği konumuz...

18 ay önce başlayan adalet isyanının yaban ellerde haykırma günü.46 haftadır memleketin bir çok şehri ve Avrupanın değişik kent meydanlarında  sessiz ahlaki isyanın belki de en büyük eylemi  İsviçre'de yapılacak.  Futbolu yönetenlerin merkezi Zürih'teki Fifa binası önünde yapılacak eylemde, Türkiye'de yaşanan şike davası ve ardından yaşanan hukuka aykırı icraatlar tekrar hatırlatılacak.


FİFA'dan, her toplantısında sıfır tolerans diyen UEFA'ya ve TFF'ye mahkemelerce suçları sabit olmasına rağmen neden  hiç bir ceza verilmediği sorulacak.

Bir kupa için değmez bunlara diyenlere inat ille de adalet diye haykıran ve adaleti ülkesinde bulamamadığına inanan pasaport ve vizesi olan herkesi Zürih'e bekliyoruz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bizim kız Sabriye

Popüler ve çok izlenen bir televizyon programında yarışan birisi olduğu için adını duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Hayatı, aile yaşantısı, yaptığı işi, başarısı, başarısızlığı, doğallığı aklınıza ne geliyorsa didik didik incelenmiş, yazılmış, konuşulmuş, eleştirilmiş, övülmüş, yerilmiş, seveni kadar sevmeyeni de olan birisi.

Kimisi ona Survivor SABRİYE
Kimisi ona kick boks şampiyonu Sabriye
Kimisi ona ağlayan kız Sabriye
Kimisi ona oynayan kız Sabriye
Kimisi ona güldüren kız Sabriye
Kimisi ona geriden gelip kazanan kız Sabriye diyor.
Herkes ona farklı br gözle bakıyor
Velhasıl,
Diyorlar da diyorlar.

***
Her konuşmasında, her hareketinde ve her eyleminde.
Ben gibi, bizim gibi, bizden birisi olduğu için
Ben ona bizim kız Sabriye diyorum.
Kardeşim gibi,

***
Gerek Survivor adasında, gerekse programın konuşulduğu tüm programlar Sabriye ile başlıyor Sabriye ile bitiyor. Yaklaşık beş aydır, demedikleri söz etmedikleri hakaret kalmadı. Sabriye hoş kız, Sabriye'yi seviyorum diye baş…

Faktoring nedir, nasıl çalışır ?

Faktoring, firmaların mal ve hizmet satışlarından doğmuş veya doğacak vadeli, fatura veya fatura yerine geçen bir belgeye dayanan alacakların (çek, senet) faktoring şirketi tarafından temlik alınması yoluyla, finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin sunulduğu bir finansal üründür diyor Vikipedi..

Peki ülkemizde sistem nasıl işliyor, kimler kullanıyor kısaca bir bakalım.

Ben Bayrampaşa'da yaşıyorum. Bilenler bilir, merkezde ana cadde üzerinde bankalar kadar faktoring firmaları var. Bu firmalar Bayrampaşa ve civarında faaliyet gösteren irili ufaklı bütün firmaların faaliyetlerini, finansal yapılarını en ufak detayına kadar incelemişler ve bir şekilde irtibata geçmişler. 

Türk esnaf sisteminde;  vadeli satışlar nedeniyle oluşan nakit ihtiyacı bilinen bir gerçek. Düşünün bir mal üretiyorsunuz ve sattığınızda aldığınız çeklerin ortalama vadesi 120 ile 180 gün arasında. Hammadde dışında tüm ödemeleriniz nakit (kira, personel, yemek,vergi, ssk vs..)...

Tüm satışları bu şekilde ola…