Ana içeriğe atla

Hakkımda

Cevdet Aykan Demir kimdir?

blog yazarı
Cevdet Aykan Demir


1975 Tokat ili Erbaa ilçesi Hacıbükü köyünde doğdum.
Erbaa Hacıbükü köyü ilkokulu, İstanbul Kartal Topselvi Orta Okulu, Erbaa Ticaret Lisesi ve Gazi Üniversitesi Kırşehir Meslek Yüksek Okulu Muhasebe bölümünde eğitim gördüm.

Erbaa Şoförler ve Otomobilciler Odasında lise stajı yaptım.
Erbaa'da Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik firmasında, Muhasebe stajı yaptım.
Isparta 40.Piyade Alayı ve Mardin Kızıltepe 4.Hudut Alayı'nda askerliğimi yaptım

1993 yılında Neta Ambalaj firmasında iş hayatına başladım. 1996 yılında asker dönüşü tekrar Neta Ambalaj firmasında çalışmaya devam ettim.

2000 yılında CERE AMBALAJ adıyla kendi işyerimi açtım. Halen Karton çanta ve kağıt poşet imalatı yapmaya devam ediyorum. 

2007 yılında studentSN sosyal ağı ile tanıştıktan sonra internet hayatım başladı. studentSN ve blog yazarlığı derken koca bir internet hayatı. İnternete girdiğinizde "Trabzonsporlu Cevdet" kim diye sorarsanız, herkes size gösterir.

Hürriyet, Radikal Gazetesi ve Kişisel blog'umda fikirlerimi paylaşıyorum.
Beni takip ettiğiniz için çok teşekkür ederim.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Bizim kız Sabriye

Popüler ve çok izlenen bir televizyon programında yarışan birisi olduğu için adını duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Hayatı, aile yaşantısı, yaptığı işi, başarısı, başarısızlığı, doğallığı aklınıza ne geliyorsa didik didik incelenmiş, yazılmış, konuşulmuş, eleştirilmiş, övülmüş, yerilmiş, seveni kadar sevmeyeni de olan birisi.

Kimisi ona Survivor SABRİYE
Kimisi ona kick boks şampiyonu Sabriye
Kimisi ona ağlayan kız Sabriye
Kimisi ona oynayan kız Sabriye
Kimisi ona güldüren kız Sabriye
Kimisi ona geriden gelip kazanan kız Sabriye diyor.
Herkes ona farklı br gözle bakıyor
Velhasıl,
Diyorlar da diyorlar.

***
Her konuşmasında, her hareketinde ve her eyleminde.
Ben gibi, bizim gibi, bizden birisi olduğu için
Ben ona bizim kız Sabriye diyorum.
Kardeşim gibi,

***
Gerek Survivor adasında, gerekse programın konuşulduğu tüm programlar Sabriye ile başlıyor Sabriye ile bitiyor. Yaklaşık beş aydır, demedikleri söz etmedikleri hakaret kalmadı. Sabriye hoş kız, Sabriye'yi seviyorum diye baş…

Faktoring nedir, nasıl çalışır ?

Faktoring, firmaların mal ve hizmet satışlarından doğmuş veya doğacak vadeli, fatura veya fatura yerine geçen bir belgeye dayanan alacakların (çek, senet) faktoring şirketi tarafından temlik alınması yoluyla, finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin sunulduğu bir finansal üründür diyor Vikipedi..

Peki ülkemizde sistem nasıl işliyor, kimler kullanıyor kısaca bir bakalım.

Ben Bayrampaşa'da yaşıyorum. Bilenler bilir, merkezde ana cadde üzerinde bankalar kadar faktoring firmaları var. Bu firmalar Bayrampaşa ve civarında faaliyet gösteren irili ufaklı bütün firmaların faaliyetlerini, finansal yapılarını en ufak detayına kadar incelemişler ve bir şekilde irtibata geçmişler. 

Türk esnaf sisteminde;  vadeli satışlar nedeniyle oluşan nakit ihtiyacı bilinen bir gerçek. Düşünün bir mal üretiyorsunuz ve sattığınızda aldığınız çeklerin ortalama vadesi 120 ile 180 gün arasında. Hammadde dışında tüm ödemeleriniz nakit (kira, personel, yemek,vergi, ssk vs..)...

Tüm satışları bu şekilde ola…