Ana içeriğe atla

Elektrik Faturası Ödemelerinde Avantajlı Dönem

Yaşantımızın büyük bir kısmını işe ayırıyor olmamız zaman zaman evimizdeki gerçekleşmesi gereken işlerin eksik kalmasına sebebiyet verebiliyor. Örneğin: Fatura ödemeleri. Aslında ödemeniz gereken bütçeniz hazır ama ödemek için kalkıp gidecek vaktiniz yok değil mi? Ama gelişmelerin ve internet ortamının hızla büyümesi bu tür işlemlerin kolaylaşmasına da büyük katkı sağlıyor. Çünkü artık şubeye gitmeden online kanallar sayesinde tüm işlemlerinizi anında gerçekleştirebiliyorsunuz. Örneğin: Elektrik faturası ödeme TEDAŞ avantajları ile online ortamdan kolayca halledilebiliyor. Ayrıca Enerjisa üzerinden de hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanınız var. Aşağıda yer alan bilgiler ışığında kolayca elektrik ödeme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Online Olarak Ödememi Nasıl Yapabilirim?

İnternet üzerinden elektrik faturası ödeme işlemi yapmak isteyenlerin öncelikle Online Müşteri Merkezi'ne kayıt olmaları gerekiyor. Kaydınızı gerçekleştirdikten hemen sonra ödeme işlemine başlayabilirsiniz. Üyelik işleminden sonra merkez sayfası üzerinde kendinize ait bir profil oluşturuluyor. Böylelikle kanal aramakla zaman kaybetmek yerine evinizden fatura ödeme işlemlerinizi halledebiliyorsunuz. Ancak online ortamda sadece aylık 500 TL'ye kadar olan ödemeler yapılabiliyor. Yani 500 TL ve üzeri tutarda olan faturalarınızı evinize veya ofisinize en yakında olan ödeme kanalı üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Online Müşteri sayfası üzerinden ayrıca abonelik, tarife ve dilekçe işlemleriniz için randevu da alabilirsiniz.

Ödeme Kanallarını Belirleme
Ödemenizi yapmadan önce ana sayfa üzerinden şehrinizi ve ilçenizi seçerek ödeme kanalınızı belirlemelisiniz. Çünkü böylelikle kendinize en yakın Enerjisa ödeme kanalını bulabilecek ve zaman kaybı yaşamadan ödemelerinizi tamamlayabileceksiniz.
Kurumun Anlaşmalı Olduğu Diğer Ödeme Kanalları
Sadece ödeme kanalları üzerinden elektrik faturanızı ödemeniz şart değil. Dilerseniz anlaşmalı bankalar aracılığıyla da bu işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Online platform üzerinden öncelikle bölgenizi ve ödeme türünüzü belirlemeniz gerekiyor. Ankara, İstanbul ve Toroslar olarak ayrılan bölgelerde anlaşmalı bankalar değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca ödeme türünüze göre yapacağınız filtrelemede de farklı noktalar karşınıza çıkabilir. Gişe, telefon bankacılığı, ATM ile kredi kartlı, internet bankacılığı ve ATM ile kredi kartsız şekilde ayrılan ödeme türleri arasından seçiminizi yaparak hemen anlaşmalı bankalarınızı tespit edebilirsiniz.
09.11.2017

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bizim kız Sabriye

Popüler ve çok izlenen bir televizyon programında yarışan birisi olduğu için adını duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Hayatı, aile yaşantısı, yaptığı işi, başarısı, başarısızlığı, doğallığı aklınıza ne geliyorsa didik didik incelenmiş, yazılmış, konuşulmuş, eleştirilmiş, övülmüş, yerilmiş, seveni kadar sevmeyeni de olan birisi.

Kimisi ona Survivor SABRİYE
Kimisi ona kick boks şampiyonu Sabriye
Kimisi ona ağlayan kız Sabriye
Kimisi ona oynayan kız Sabriye
Kimisi ona güldüren kız Sabriye
Kimisi ona geriden gelip kazanan kız Sabriye diyor.
Herkes ona farklı br gözle bakıyor
Velhasıl,
Diyorlar da diyorlar.

***
Her konuşmasında, her hareketinde ve her eyleminde.
Ben gibi, bizim gibi, bizden birisi olduğu için
Ben ona bizim kız Sabriye diyorum.
Kardeşim gibi,

***
Gerek Survivor adasında, gerekse programın konuşulduğu tüm programlar Sabriye ile başlıyor Sabriye ile bitiyor. Yaklaşık beş aydır, demedikleri söz etmedikleri hakaret kalmadı. Sabriye hoş kız, Sabriye'yi seviyorum diye baş…

Faktoring nedir, nasıl çalışır ?

Faktoring, firmaların mal ve hizmet satışlarından doğmuş veya doğacak vadeli, fatura veya fatura yerine geçen bir belgeye dayanan alacakların (çek, senet) faktoring şirketi tarafından temlik alınması yoluyla, finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin sunulduğu bir finansal üründür diyor Vikipedi..

Peki ülkemizde sistem nasıl işliyor, kimler kullanıyor kısaca bir bakalım.

Ben Bayrampaşa'da yaşıyorum. Bilenler bilir, merkezde ana cadde üzerinde bankalar kadar faktoring firmaları var. Bu firmalar Bayrampaşa ve civarında faaliyet gösteren irili ufaklı bütün firmaların faaliyetlerini, finansal yapılarını en ufak detayına kadar incelemişler ve bir şekilde irtibata geçmişler. 

Türk esnaf sisteminde;  vadeli satışlar nedeniyle oluşan nakit ihtiyacı bilinen bir gerçek. Düşünün bir mal üretiyorsunuz ve sattığınızda aldığınız çeklerin ortalama vadesi 120 ile 180 gün arasında. Hammadde dışında tüm ödemeleriniz nakit (kira, personel, yemek,vergi, ssk vs..)...

Tüm satışları bu şekilde ola…