Ana içeriğe atla

Fiba Eurochallenge Trabzon 2015 başlıyor


Futbol şehri Trabzon, artık basketbol'da da dev adımlarla yürüyor.


FIBA Eurochallenge Final Four maçları, Trabzon'da bugün başlıyor ve pazar günü oynanacak final maçıyla sona erecek.Tarihinde ilk defa Avrupa Kupalarına katılan ve aldığı başarılı sonuçlarla Final Four'a kalan, Trabzonspor Medical Park, gözüne Eurochallenge kupasını kestirdi.

Eurochallange Final Four; bugün saat 16.30'da Nanterre - Skyliners karşılaşması ile başlayacak. Ardından ise, saat 19:00'da Trabzonspor Medical Park - Energia maçı oynanacak.Trabzonspor Medical Park yöneticileri, günlerdir yoğun bir çalışmayla tam bir görsel show ve süprizler hazırlıyorlar. Organizasyonu izlemek için Hayri Gür salonuna gelenler, Yusuf Güney konseri ile çoşacaklar. Pazar günü final maçında ise Anadolu Ateşi'nin gösterisini izleyecekler.

Fiba eurochallenge Trabzon 2015 maçlarını aspor naklen yayınlayacak.

Haydi Trabzonlular, haydi Trabzonsporlular; Haydi, Hayri Gür salonuna... Basketbol'da da bir Avrupa kupası çok yakışır, bordo ile mavi'ye...

Cevdet Aykan Demir


.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bizim kız Sabriye

Popüler ve çok izlenen bir televizyon programında yarışan birisi olduğu için adını duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Hayatı, aile yaşantısı, yaptığı işi, başarısı, başarısızlığı, doğallığı aklınıza ne geliyorsa didik didik incelenmiş, yazılmış, konuşulmuş, eleştirilmiş, övülmüş, yerilmiş, seveni kadar sevmeyeni de olan birisi.

Kimisi ona Survivor SABRİYE
Kimisi ona kick boks şampiyonu Sabriye
Kimisi ona ağlayan kız Sabriye
Kimisi ona oynayan kız Sabriye
Kimisi ona güldüren kız Sabriye
Kimisi ona geriden gelip kazanan kız Sabriye diyor.
Herkes ona farklı br gözle bakıyor
Velhasıl,
Diyorlar da diyorlar.

***
Her konuşmasında, her hareketinde ve her eyleminde.
Ben gibi, bizim gibi, bizden birisi olduğu için
Ben ona bizim kız Sabriye diyorum.
Kardeşim gibi,

***
Gerek Survivor adasında, gerekse programın konuşulduğu tüm programlar Sabriye ile başlıyor Sabriye ile bitiyor. Yaklaşık beş aydır, demedikleri söz etmedikleri hakaret kalmadı. Sabriye hoş kız, Sabriye'yi seviyorum diye baş…

Faktoring nedir, nasıl çalışır ?

Faktoring, firmaların mal ve hizmet satışlarından doğmuş veya doğacak vadeli, fatura veya fatura yerine geçen bir belgeye dayanan alacakların (çek, senet) faktoring şirketi tarafından temlik alınması yoluyla, finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin sunulduğu bir finansal üründür diyor Vikipedi..

Peki ülkemizde sistem nasıl işliyor, kimler kullanıyor kısaca bir bakalım.

Ben Bayrampaşa'da yaşıyorum. Bilenler bilir, merkezde ana cadde üzerinde bankalar kadar faktoring firmaları var. Bu firmalar Bayrampaşa ve civarında faaliyet gösteren irili ufaklı bütün firmaların faaliyetlerini, finansal yapılarını en ufak detayına kadar incelemişler ve bir şekilde irtibata geçmişler. 

Türk esnaf sisteminde;  vadeli satışlar nedeniyle oluşan nakit ihtiyacı bilinen bir gerçek. Düşünün bir mal üretiyorsunuz ve sattığınızda aldığınız çeklerin ortalama vadesi 120 ile 180 gün arasında. Hammadde dışında tüm ödemeleriniz nakit (kira, personel, yemek,vergi, ssk vs..)...

Tüm satışları bu şekilde ola…