Ana içeriğe atla

Twitter'da Akp'ye oy yok...


Twitter'da gerek Türkiye gerekse Dünya'da günün trendi #akpyeoyvermeyecegim oldu. Sabah erken saatlerde paylaşılmaya başlayan etiket bir anda çıg gibi büyümeye başladı.

Twitter kullanıcıları attıkları twitlerde neden Akp'ye oy vermeyeceklerini 140 karakter içinde yazarak paylaşıyorlar. 

Geleneksel medya ve sosyal medyanın farkı burada göze çarpıyor. Geleneksel medyada yandaşlar ve menfaatçiler tarafından güllük gülüstanlık gösterilen memleketin halinden şikayetçi olanlar yazmaya ve seslerini duyurmaya çalışıyorlar. 

Tabi geleneksel medya bu durumu nasıl bir "haber" yapacak ilerleyen saatlerde görecegiz. Şuan sosyal medyada konuşulanlar ile geleneksel medyada konuşulanlar çok farklı. Tv haber kanallarında Başbakan ve hükümetin icraatları ballandıra ballandıra anlatmaya devam ediyorlar.  Başbakanın oy pusalasında Akp'nin 1.sırada yer aldıgını vatandaşlara nasıl ögrettiginiz izliyoruz. Bir nevi geleneksel medya ile sosyal medyanın savaşı da diyebiliriz.

Twitter'da #akpyeoyvermeyecegim etiletini buradan takip edebilirsiniz

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bizim kız Sabriye

Popüler ve çok izlenen bir televizyon programında yarışan birisi olduğu için adını duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Hayatı, aile yaşantısı, yaptığı işi, başarısı, başarısızlığı, doğallığı aklınıza ne geliyorsa didik didik incelenmiş, yazılmış, konuşulmuş, eleştirilmiş, övülmüş, yerilmiş, seveni kadar sevmeyeni de olan birisi.

Kimisi ona Survivor SABRİYE
Kimisi ona kick boks şampiyonu Sabriye
Kimisi ona ağlayan kız Sabriye
Kimisi ona oynayan kız Sabriye
Kimisi ona güldüren kız Sabriye
Kimisi ona geriden gelip kazanan kız Sabriye diyor.
Herkes ona farklı br gözle bakıyor
Velhasıl,
Diyorlar da diyorlar.

***
Her konuşmasında, her hareketinde ve her eyleminde.
Ben gibi, bizim gibi, bizden birisi olduğu için
Ben ona bizim kız Sabriye diyorum.
Kardeşim gibi,

***
Gerek Survivor adasında, gerekse programın konuşulduğu tüm programlar Sabriye ile başlıyor Sabriye ile bitiyor. Yaklaşık beş aydır, demedikleri söz etmedikleri hakaret kalmadı. Sabriye hoş kız, Sabriye'yi seviyorum diye baş…

Faktoring nedir, nasıl çalışır ?

Faktoring, firmaların mal ve hizmet satışlarından doğmuş veya doğacak vadeli, fatura veya fatura yerine geçen bir belgeye dayanan alacakların (çek, senet) faktoring şirketi tarafından temlik alınması yoluyla, finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin sunulduğu bir finansal üründür diyor Vikipedi..

Peki ülkemizde sistem nasıl işliyor, kimler kullanıyor kısaca bir bakalım.

Ben Bayrampaşa'da yaşıyorum. Bilenler bilir, merkezde ana cadde üzerinde bankalar kadar faktoring firmaları var. Bu firmalar Bayrampaşa ve civarında faaliyet gösteren irili ufaklı bütün firmaların faaliyetlerini, finansal yapılarını en ufak detayına kadar incelemişler ve bir şekilde irtibata geçmişler. 

Türk esnaf sisteminde;  vadeli satışlar nedeniyle oluşan nakit ihtiyacı bilinen bir gerçek. Düşünün bir mal üretiyorsunuz ve sattığınızda aldığınız çeklerin ortalama vadesi 120 ile 180 gün arasında. Hammadde dışında tüm ödemeleriniz nakit (kira, personel, yemek,vergi, ssk vs..)...

Tüm satışları bu şekilde ola…