Ana içeriğe atla

Düşünsene seni Trabzonspor kadar sevdigimi...


Herkesin sevgi anlayışı ve anlatışı farklıdır. Aslında en zor şeydir  anlatmak sevdigini sevdigine..

Sevgili ugruna ne şiirler yazılmış, ne şarkılar bestelenmiş,  ne türküler yakılmıştır. Kimileri dagları delmiş, kimileri çöllere düşmüş sevgiliye ulaşmak için. Amaç hep aynıdır aslında  onu ne kadar sevdigini hissettirmek ve anlatabilmek...

Sevmek zordur, sevmek  emek ister, sevmek bazen kavga bazen fırtınadır. Bazen iyi gün olur bazen de kötü.. İyi ve kötü günde sevilir ve o can'dır, canan'dır, sevgilidir, O bizim içimizde yaşayan ikinci bizdir.

Twitter'i karıştırken bir arkadaşın sayfasında ki tanıtım yazısını görünce dedim bunca yazar, bunca şair boşyere ugraşmışlar..:) Bir söz anlatır herşeyi.

Biliriz ki bizim için en büyük sevgi Trabzonspor'dur. Ve bir sevgiliye; sevgiyi anlatmak için en güzel sözdür onu Trabzonspor kadar sevmek.

Eger karşınızda ki sevgili sizi iyi tanıyorsa "düşünsene seni Trabzonspor kadar sevdigimi" sözünden sonra sizi en iyi şekilde anlayacagına hiç şüpheniz olmasın..

Bize de hadi hayırlı olsun demek düşecektir :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bizim kız Sabriye

Popüler ve çok izlenen bir televizyon programında yarışan birisi olduğu için adını duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Hayatı, aile yaşantısı, yaptığı işi, başarısı, başarısızlığı, doğallığı aklınıza ne geliyorsa didik didik incelenmiş, yazılmış, konuşulmuş, eleştirilmiş, övülmüş, yerilmiş, seveni kadar sevmeyeni de olan birisi.

Kimisi ona Survivor SABRİYE
Kimisi ona kick boks şampiyonu Sabriye
Kimisi ona ağlayan kız Sabriye
Kimisi ona oynayan kız Sabriye
Kimisi ona güldüren kız Sabriye
Kimisi ona geriden gelip kazanan kız Sabriye diyor.
Herkes ona farklı br gözle bakıyor
Velhasıl,
Diyorlar da diyorlar.

***
Her konuşmasında, her hareketinde ve her eyleminde.
Ben gibi, bizim gibi, bizden birisi olduğu için
Ben ona bizim kız Sabriye diyorum.
Kardeşim gibi,

***
Gerek Survivor adasında, gerekse programın konuşulduğu tüm programlar Sabriye ile başlıyor Sabriye ile bitiyor. Yaklaşık beş aydır, demedikleri söz etmedikleri hakaret kalmadı. Sabriye hoş kız, Sabriye'yi seviyorum diye baş…

Faktoring nedir, nasıl çalışır ?

Faktoring, firmaların mal ve hizmet satışlarından doğmuş veya doğacak vadeli, fatura veya fatura yerine geçen bir belgeye dayanan alacakların (çek, senet) faktoring şirketi tarafından temlik alınması yoluyla, finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin sunulduğu bir finansal üründür diyor Vikipedi..

Peki ülkemizde sistem nasıl işliyor, kimler kullanıyor kısaca bir bakalım.

Ben Bayrampaşa'da yaşıyorum. Bilenler bilir, merkezde ana cadde üzerinde bankalar kadar faktoring firmaları var. Bu firmalar Bayrampaşa ve civarında faaliyet gösteren irili ufaklı bütün firmaların faaliyetlerini, finansal yapılarını en ufak detayına kadar incelemişler ve bir şekilde irtibata geçmişler. 

Türk esnaf sisteminde;  vadeli satışlar nedeniyle oluşan nakit ihtiyacı bilinen bir gerçek. Düşünün bir mal üretiyorsunuz ve sattığınızda aldığınız çeklerin ortalama vadesi 120 ile 180 gün arasında. Hammadde dışında tüm ödemeleriniz nakit (kira, personel, yemek,vergi, ssk vs..)...

Tüm satışları bu şekilde ola…