Ana içeriğe atla

Bloggerler için "bumerang"

bumerang logo
Türkiye'nin en büyük haber sitesi   Hürriyet http://www.hurriyet.com.tr/anasayfa/ bloggerler  için çok güzel bir proje başlattı.

Blogger arkadaşlar; üye oldukları sosyal aglarda ve sosyal medyada Hürriyet.com.tr. de yayınlanan haberleri paylaşıp reklam kazanıyorlar. Bu kazanılan reklamların karşılığında yazıları yayınlanıyor.

Yazılarını daha çok işiye ulaştırmak isteyen bloggerler için kaçırılmaz bir fırsat diye düşünüyorum. Sistem bir nevi al gülüm ver gülüm şeklinde işliyor. Blogger arkadaşlar yazılarını bumerang sistemine attıktan sonra onaylanan yazılar Hürriyet.com.tr ve yazarkafe de yazarkafe.com da yayınlanıyor.

hurriyet yazarkafe

10 gün önce bende bumerang sistemine üye oldum. Ve blogum tahminimden çok fazla sayıda tıklama aldı. Ama rakam olarak söylemem.:) Bereketi kaçmasın..:)

Sistemin nasıl işledigine dair detaylı bilgi için blogger arkadaşların Bumerang sayfasını ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Bir başa yazıda görüşmek üzere sevgiyle kalın.:)

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bizim kız Sabriye

Popüler ve çok izlenen bir televizyon programında yarışan birisi olduğu için adını duymayan kalmamıştır diye düşünüyorum. Hayatı, aile yaşantısı, yaptığı işi, başarısı, başarısızlığı, doğallığı aklınıza ne geliyorsa didik didik incelenmiş, yazılmış, konuşulmuş, eleştirilmiş, övülmüş, yerilmiş, seveni kadar sevmeyeni de olan birisi.

Kimisi ona Survivor SABRİYE
Kimisi ona kick boks şampiyonu Sabriye
Kimisi ona ağlayan kız Sabriye
Kimisi ona oynayan kız Sabriye
Kimisi ona güldüren kız Sabriye
Kimisi ona geriden gelip kazanan kız Sabriye diyor.
Herkes ona farklı br gözle bakıyor
Velhasıl,
Diyorlar da diyorlar.

***
Her konuşmasında, her hareketinde ve her eyleminde.
Ben gibi, bizim gibi, bizden birisi olduğu için
Ben ona bizim kız Sabriye diyorum.
Kardeşim gibi,

***
Gerek Survivor adasında, gerekse programın konuşulduğu tüm programlar Sabriye ile başlıyor Sabriye ile bitiyor. Yaklaşık beş aydır, demedikleri söz etmedikleri hakaret kalmadı. Sabriye hoş kız, Sabriye'yi seviyorum diye baş…

Faktoring nedir, nasıl çalışır ?

Faktoring, firmaların mal ve hizmet satışlarından doğmuş veya doğacak vadeli, fatura veya fatura yerine geçen bir belgeye dayanan alacakların (çek, senet) faktoring şirketi tarafından temlik alınması yoluyla, finansman, garanti ve tahsilat hizmetlerinin sunulduğu bir finansal üründür diyor Vikipedi..

Peki ülkemizde sistem nasıl işliyor, kimler kullanıyor kısaca bir bakalım.

Ben Bayrampaşa'da yaşıyorum. Bilenler bilir, merkezde ana cadde üzerinde bankalar kadar faktoring firmaları var. Bu firmalar Bayrampaşa ve civarında faaliyet gösteren irili ufaklı bütün firmaların faaliyetlerini, finansal yapılarını en ufak detayına kadar incelemişler ve bir şekilde irtibata geçmişler. 

Türk esnaf sisteminde;  vadeli satışlar nedeniyle oluşan nakit ihtiyacı bilinen bir gerçek. Düşünün bir mal üretiyorsunuz ve sattığınızda aldığınız çeklerin ortalama vadesi 120 ile 180 gün arasında. Hammadde dışında tüm ödemeleriniz nakit (kira, personel, yemek,vergi, ssk vs..)...

Tüm satışları bu şekilde ola…